uzmanim.net uzmanim.Net
.bilişim sorunlarına uzmanlarından çözümler.
beta 0.95
207 970
ana sayfaya dön alanları göster yardıma git iletişim
 
 
 uzmanim.Net ekibinie destek olmak ister misiniz?
cevaplanmamış sorular
En iyi 10 Uzman
Uzman Puan
1. alattin 71100
2. hakan 42250
3. uranyum23 26110
4. alpack 25850
5. muratuncu 15550
6. muratk 12910
7. alivecan 8975
8. msergek 7500
9. aydpc 7150
10. onder 6725

uzmanim.Net ekibine dahil ol!
 
uzmanim.NetAşağıda bazı konularda sitenin işleyişi ile ilgili yanıtlar bulacaksınız. Eğer sorununuzun cevabı aşağıda yoksa lütfen sorununuzu veya ögrenmek istediğinizi bize iletiniz.
uzmanim.Net nedir?
Sistem nasıl çalışıyor?
Nasıl üye olurum?
Nasıl soru sorabilirim?
Nasıl uzman olabilirim?
Uzman Puan nedir? Nasıl Uzman Puanı kazanırım?
Soru puanı nedir? Nasıl soru puan kazanırım?

uzmanim.Net yardım
uzmanim.Net nedir?
uzmanim.Net  barındırdığı alanlarda online problem çözümüne olanak veren ve bu çözümleri daha sonra ulaşılmak üzere muhazafa eden bir bilgi paylaşım topluluğudur.  uzmanim.Net'de  sorunuzun cevabını çözüm veritabanında aratabilir yada probleminizi  uzmanlara sorabilirsiniz. uzmanim.Net'de  iki taraf mevcuttur.
1. Normal üyeler
2. Uzman üyeler
 
uzmanim.Net her iki taraf içinde büyük avantajlar sağlar. Normal Üyeler sordukları problemlere çok kısa bir sürede çözüm bulabilirler. Uzman üyeler ise, bu kişi veya firma olabilir  uzmanlık seviyelerini burada kanıtlayıp kendilerine bir referans noktası oluşturabilirler.

Sistem nasıl çalışıyor?
Öncelikle uzmanim.Net'in  basit  ve kısa  üyelik formunu doldurmalınız. Bu formdan sonra e-posta adresinize bir link yollanacaktır. Bu linki tıkladığınızda üyeliğiniz başlamış olacaktır.
Sisteme normal üye olarak başlarsınız. Eğer uzman adayıysanız  mevcut çözüm bekleyen sorulara "doğru" yanıt vererek bu sorular için belirlenmiş puanları kazanırsınız. Boylelikle uzman puanınız artacaktır. Normal üyeler mevcut çözümleri inceleyebilir yada yeni sorular sorabilirler.

Nasıl üye olurum?
Ana sayfada bulunan Üye ol linkini yada  buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik aşaması son derece basittir.
Bir sorunla karşılaştığınızda bizlere iletişimden ulaşabilirsiniz.


Nasıl soru sorabilirim?
Üye olduktan sonra ana sayfadaki  "Soru Sor" linkinden yada buraya tıklayarak soru sorabilirsiniz.
Soru sorma işlemi son derece basittir. 

Sorunuzu "Açık sorular" bölümünden takip edebilirsiniz.
Sorunuza verilen her yanıt başlangıçta yorum olarak nitelendirilir. Siz bu yorumları inceler, dener hangisi size yardımcı olduysa ona puan verir, yorumun altındaki "Çözüm" butonunu tıklarsınız. Dilerseniz puanları paylaştırabilirsiniz. Diyelim ki sorunuz 325 puanlık dilerseniz siz yorumlardan birisine 200 başka bir yorumada 125 puan verebilirsiniz. Hangi  yorumun altındaki çözümü tıklarsanız o çözüm diğer puan verdiğinizde yardımcı çözüm olarak  kabul edilir.

Nasıl uzman olabilirim?
Öncelikle uzmanim.Net'e üye olmalısınız. Daha sonra Uzman Alaninda yer alan sorulara  doğru yanıt vererek uzmanlık seviyesini başlatmış olacaksınız.  Soruların doğruluğunu soruyu soran kişiler belirleyecektir.  Siz mevcut problemlere doğru çözümler önerdikçe uzman puan kazanakcaksınız böylelikle uzmanlık seviyenizde yükselme olacaktır.

Uzman Puan nedir? Nasıl Uzman Puanı kazanırım?
Uzman puan sorulara doğru çözümler bulduğunuzda soruyu soran tarafından size verilen puanların toplamıdır.
Daha çok soru çözerek uzman puanınızı arttırabilirsiniz.

Soru puanı nedir? Nasıl soru puan kazanırım?
Soru puanı uzmanim.Net'e  soru sormak için ihtiyaçınız olan puan türüdür. Sisteme üye olduğunuzda 5000 soru puan size hediye edilir. Uzmansanız  doğru yanıtladığınız sorulardan kazandığınız uzman puanlar soru puanınıza aynen ilave edilir. Böylelikle hem uzman hemde soru puanınız artar. Yeni soru sordugunuzda uzman puanınızda bir azalma olmaz. Sadece  soru puanınızda azalma olur . uzmanim.Net'de yer alacak kampanyalar ile soru puanınızı arttırabilirsiniz.

Alan nedir? Yeni Alan nasil ilave ettirebilirim?
Alanlar uzmanim.Net'deki problem ve çözüm kategorileridir. Bu alanları biz belirliyoruz. Dilerseniz iletişim  bölümünden yeni alan isteği iletebilirsiniz.

 | ana sayfa | alanlar | yardım | iletişim | sabitdisk.com
uzmanim.Net sitesinde yeralan tüm çözümlerin kullanım hakkı uzmanim.Net'a aittir.
Kaynak belirtmeden içeriğin başka ortamlara taşınması yasaktır.